TOKİ’den engelli vatandaşlara ev imkânı

Bursa’nın Gürsu ilçesinde TOKİ tarafından yapılan 160 dairelik sosyal binalar için müracaat tarihi uzatıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında 15.04.2009 tarihinde imzalanan protokol gereği Gürsu’da toplam 160 adet 1 + 1 sosyal konut yapılacak. Konutlar maliyet tutarları üzerinden uygun ödeme şartlıyla taksitli olarak satışa sunulacak. 3294 sayılı kanun kapsamında olup, en az yüzde 50 özürlü olduğuna dair sağlık heyet raporu veya özürlü kimlik kartı olan özürlü vatandaşlar konut için başvuru yapabilecek. Özürlülere yapılacak 160 konutun yüzde 10’u kadar kontenjan ayrılacak.

Söz konusu konutlardan almak için müracaat bulunmak isteyenlerin, Bursa ili büyükşehir mücavir alan sınırları içerisinde kalan Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gemlik, Mudanya, Gürsu ve Kestel İlçe sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet etmesi gerekiyor. Bu şartları taşıyanların başvurularını şahsen 02.04.2012 / 30.09.2012 tarihleri arasında başvuru formu ve gerekli belgelerle birlikte Çırpan Mahallesi’nde İl Özel İdare binası girişindeki Bursa Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na müracaat edebilecekleri bildirildi.

30.09.2012 tarihine kadar 160 adet 1 + 1 sosyal bina için 96 vatandaş başvurak, yapılacak noter kurasına katılmaya hak kazandı. Bu yüzden başvuru süresi 31 Mayıs 2013 tarihine kadar süre verildi.

Konutların maliyet bedeli 27 bin -TL olup, dönem artışı uygulanmaksızın bütün taksitler aylık sabit 100 TL olmak üzere 270 ayda ödemesi tamamlanacak.

The logo of a Turkish internet company Sahibin...

The logo of a Turkish internet company Sahibinden.com (Photo credit: Wikipedia)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s